Ľahká plechová strešná krytina

Plechová strešná krytina patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny na novostavbách alebo pri rekonštrukcii rodinných domov, rekreačných domov, verejných budovách a taktiež na halách.

Možno aj vy patríte medzi ľudí , ktorý plechovej strešnej krytine príliš nedôverujú. Samozrejme , je to váš názor , ale treba povedať, že nie je tak celkom opodstatnený. Na plechovej krytine totiž nie je nič zlé , práve naopak. Tento typ materiálu pre strešnú krytinu v súčasnosti naberá prívlastok moderného trendu, pretože moderná krytina v sebe skrýva mnohé pozitíva.

Aké výhody má ľahká plechová strešná krytina?

Okrem ceny, je najväčšou výhodou jej hmotnosť ( 1m² krytiny váži približne 4,5 kg ) , čím nezaťažuje krov a nenarúša stabilitu stavby. Ďalšia z výhod, ktoré ponúka ľahká plechová strešná krytina je ,že vďaka výrobnému procesu môžeme krytinu strihať na dĺžku strechy určenú projektom a tak znížiť množstvo odpadu. Taktiež vieme realizovať rôzne netypické objednávky.

Plechová strešná krytina spoločnosti K&J&G , ktorá sa označuje UNI 1 a UNI 2 je určená na vytváranie striech s minimálnym sklonom 14° s priečnym spojom, alebo pre strechy s minimálnym sklonom 12° bez priečnych spojov s osovou vzdialenosťou latovania 350 mm alebo 400 mm podľa použitého typu plechovej strešnej krytiny.

Plechová strešná krytina sa vyrába tvarovaním za studena z oceľového alebo hliníkového plechu do tvaru vlnitého profilu s priečnymi prelismi.

Oceľový plech je obojstranne žiarovo zinkovaný , podľa STN EN 10169-1.

Plechová strešná krytina je výhodná aj vďaka jednoduchej montáže a tak aj neskorej údržbe. Majiteľom tak zjednodušia život. Taktiež sa osvedčila aj svojou odolnosťou v extrémnych poveternostných podmienkach. Táto odolnosť má dlhú životnosť , a tak už dnes samozrejme nehrozí každoročné natieranie plechových striech, ako sme boli tomu svedkami v minulosti.

Je dôležité ,aby sa vzhľad vašej strechy zhodoval s celkovou vizážou vášho domu . Preto máte na výber z profilov a taktiež farieb, ktorá sa vám najlepšie hodia k vášmu domu.