Falcovaná krytina

Falcovaná krytina patrí medzi najspoľahlivejšie a najobľúbenejšie krytiny už dlhé roky. Pre dnešnú modernú architektúru sa stáva veľkým hitom. Moderná architektúra dnes kladie dôraz na maximálnu využiteľnosť priestoru a to vyžaduje často minimálny sklon strechy. Je ju možné použiť na každý druh strechy a to už od nízkych sklonov ( od 3° ) . Samozrejme slúži aj ako zachovanie pôvodnej vizáže starých budov a zachovania rázu mesta.

Ponúka širokú škálu farebných prevedení ako aj použitých materiálov. V súčasnosti sa často používa na renováciu historických budov ale taktiež aj v moderných stavebných projektoch. Ďalšia výhoda, ktorú falcovaná krytina ponúka je možnosť použitia ako fasádu ,ktorá je tým pádom vysoko odolná a trvácna. Vďaka širokej škále farieb je možné krytinu na fasáde budovy farebne zladiť okennými rámami či odkvapovým systémom.Veľkou výhodou je taktiež jej nízka hmotnosť a ľahká údržba ako aj to ,že po celej ploche nie je viditeľné uchytávanie krytiny. Je totiž kotvená pomocou príponiek vo falcoch, čím je spoj bezpečne odolný voči dažďu a snehu.

Výroba falcovanej krytiny prebieha pásovo, preto je možné krytinu vyrobiť v rôznych dĺžkach, čo v konečnom dôsledku znamená minimum odpadu . Taktiež je možné falcovanú krytinu ohýbať do zvláštnych tvarov a zaoblení ( napríklad do tvaru kužeľa, rôznych oblúkov ) .

Ďalšou z výhod, ktoré falcovaná krytina má je jej špeciálna povrchová úprava, vďaka ktorej je krytina trvanlivá a bezúdržbová. Všetky ohyby plechu v priebehu montáže sú v prevedení už s touto ochrannou povrchovou úpravou , vďaka čomu nedochádza k jej porušeniu. Strešná falcovaná krytina tak vďaka tomu nemá jediné slabé miesto.

Falcovaná krytina má jednoduchú a rýchlu montáž , vďaka čomu výrazne urýchlime váš projekt. Pásy v požadovanej dĺžke sú ihneď pripravené ku kladeniu na strešnú konštrukciu, kde sú následne uzatvárané strojovou falcovačkou,  práve preto je potrebná profesionálna montáž, ktorú vám poskytneme.